tot ce vrei si nu poti avea, tot ce te deranjeaza...

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

tot ce vrei si nu poti avea, tot ce te deranjeaza...

Mesaj Scris de veronique la data de Dum 26 Noi 2006 - 14:13

Rezumarea primului mesaj :

te-ai trezit cu fata la cersaf, nimic nu iti convine astazi, simti nevoia sa te descarci? acum ai sansa. spune ce te enerveaza si noi vom fi intelegatori:D la nevoie te si ajutam. cu multa bunavointa, ma inclin...

Moderator

feminin Number of posts : 376
Localizare : Iasi
Registration date : 03/11/2006

Sus In jos

Re: tot ce vrei si nu poti avea, tot ce te deranjeaza...

Mesaj Scris de S_J la data de Lun 8 Ian 2007 - 16:39

... ma enerveaza si jurnalistii de la postul national de televiziune "M-1" care au incheiat pactul cu "ciuma rosie", astfel, ei postandu-se in opozitie cu interesul publicului.

P.S. Odata am numarat intr-o simpla stire de 11(!) ori numele presedintelui tarii (V.Voronin)... No comment!...[Trebuie sa fiti înscris și conectat pentru a vedea această imagine]

Moderator

masculin Number of posts : 273
Localizare : Chisinau
Hobby : :)
Registration date : 21/12/2006

http://ionsurdu.com

Sus In jos

Mesaj Scris de basaru la data de Mar 9 Ian 2007 - 20:01

Sunt de acord cu tine... daca te uiti la Mesager o sa ai impresia ca totul e bine, totul merge extraordinar, totul e intr-o alura cat se poate de pozitiva, hotii se prind, satele infloresc , casele de cultura se repara, gaz se trage, ce a mai zis domnu Tarlev , Voronin...
Unica ce-mi place sa ma uit la Mesager ( cand reusesc desigur) este Ora parlamentului ( parca asa e..) cand iti pui mainile in cap ce se intampla pe acolo...

Ce-mi trece acum in minte referitor la Mesager e ultima sedinta a parlamentului de anul trecut cand au venit elevi din liceele din Transnistria sa-i ureze pe parlamentari, si cum acestia in uraturile lor tot mentionau cuvintele de roman si romaneste ( limba romaneasca) ... astfel ProTV-ul seara la Stiri au insistat anume pe aceste detalii din uraturile elevilor transnistreni... si normal la Mesagerul de la MOLDOVA1 au fost evitate acestea...
basaru
basarabean

masculin Number of posts : 2723
Localizare : Everywhere
Hobby : Basarabean
Registration date : 04/09/2006

http://basarabian.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de S_J la data de Mar 9 Ian 2007 - 22:16

Apropo de parlamentari... Anul acesta (dar si anul trecut), de 1 decembrie (Ziua tuturor romanilor) un deputat ne-comunist (Vitalia Pavlicenco, pentru doritori) a felicitat pe toti cei ce se simt romani cu ocazia acestei zile. Spiker-ul Parlamentului, Marian Lupu, insa, intervine felicitandu-ne cu...Ziua Internationala a SIDA, iar neinfricatul si "moldoveanul" V.Stepaniuc imi aduce aminte ca a doua zi, de fapt, e sarbatoare, cand se implinesc 89 de ani de la proclamarea Republicii Democratice Moldovenesti(2 decembrie 1917)...
Offf, comunistii astia... vom scapa oare odata de ei sau nu?...
Offf, naivii astia care-i mai voteaza... le va veni oare odata mintea la loc?...

Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de veronique la data de Vin 23 Feb 2007 - 1:56

Mai,copii:P , aici trebuia sa fie un loc de destindere, un "loc de dat cu capul" ,dupa cum ii spune si numele. Vreti neaparat sa il transformam intr-un loc de dezbateri pe teme politice? Avem sectiune speciala pentru asta.Nu mi-o luati in nume de rau, dar cand am dechis topicul nu asta aveam in minte. Doream ca fiecare sa isi verse aici ofurile de zi cu zi. Nimic serios, nimic cu pretentii.Doar o modaliate de a scapa de frustrari, de a face has de necaz;). Ce ziceti, reinviem topicul?

Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de veronique la data de Vin 23 Feb 2007 - 2:05

De ce se racesc relatiile intre prieteni? De ce lucrurile nu mai sunt asa cum erau odinioara? Sa fie mediul diferit, calea pe care fiecare si-a ales-o in viata? Si atunci cum ramane cu afinitatile dintre persoane? Constat cu tristete ca oricat mi-as da silinta, legaturile cu anumite persoane nu mai sunt la fel ca inainte... si stau si ma intreb care este partea mea din vina in toata povestea asta? ce mult mi-as dori ca unele lucruri sa nu se schimbe niciodata!...

Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de S_J la data de Dum 25 Feb 2007 - 16:07

veronique a scris:Mai,copii:P , aici trebuia sa fie un loc de destindere, un "loc de dat cu capul" ,dupa cum ii spune si numele. Vreti neaparat sa il transformam intr-un loc de dezbateri pe teme politice? Avem sectiune speciala pentru asta.Nu mi-o luati in nume de rau, dar cand am dechis topicul nu asta aveam in minte. Doream ca fiecare sa isi verse aici ofurile de zi cu zi. Nimic serios, nimic cu pretentii.Doar o modaliate de a scapa de frustrari, de a face has de necaz;). Ce ziceti, reinviem topicul?

Eu unul n-am avut de gând să transform postul respectiv în dezbatere politică. Am spus că mă enervează jurnaliștii de la "M-1" și politicienii comuniști și cei cere-i votează... Puțin am dezvoltat subiectul Razz

Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de veronique la data de Dum 25 Feb 2007 - 16:11

nu v-ati suparat pe mi:P ne ca v-am atras atentia nu?pt ca nu intentionam sa trag de urechiusa pe nimeni. tineam insa sa precizez scopul topicului

Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de S_J la data de Dum 25 Feb 2007 - 16:12

veronique a scris:De ce se racesc relatiile intre prieteni? De ce lucrurile nu mai sunt asa cum erau odinioara? Sa fie mediul diferit, calea pe care fiecare si-a ales-o in viata? Si atunci cum ramane cu afinitatile dintre persoane?

Poate nu existau afinități?
Probabil cel (cea) care s-a distanțat nu știe ce înseamnă să pierzi un prieten... dar când își va da seama, poate va fi pra târziu...
nu știu...

Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de S_J la data de Joi 14 Iun 2007 - 23:37

Ma enerveaza, dar, totodata, si ma amuza basarabenii care cred ca a vorbi românește (adica "frumos", în accepțiunea lor) inseamna in fel si chip sa intortochezi cuvintele, ca pana la urma sa iasa o... cașă.
Exemple: lengerie, leger, a stupi, am picat jos, peisage pitoresti, experiență menegerială, piloți (în locul chiloților), gips... etc.

Sau, folosesc unele cuvinte (corecte), dar în locul cărora ar putea fi pronunțate sau scrise alte cuvinte mult mai simple și care nu distorsionează sensul. Adică ei cred că folosirea acestora îi face mai deștepți.
Exemple: am privit televizorul (e corect și m-am uitat la televizor); solicit (e corect și rog) - în cazul scrierii unei cereri.

Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de S_J la data de Vin 26 Oct 2007 - 22:51

Ma enerveaza "la nebunie" emisiunea (daca se poate s-o numim asa, "Mai ai ceva de spus" de la postul de TV, NIT (din pacate sau din fericire, cei din Romania nu pot s-o priveasca). E o mo(n)stra de emisiune, cum n-ar trebui de realizat.
Ce? aceia is jurnalisti? eu numai un singur calificativ pot sa le atribui - lingatori de funduri (ca sa nu zic altceva).

Ar trebui ca, mai intai, sa se uite la dezbaterile care se fac la TVR1 ("Intre bine si rau" sau la emisiunea de la Realitatea TV a lui Robert Turcescu "100%"

Vai de capul lor! Nu mai comentez nimic, ca ma enervez... Mad

Moderator

Sus In jos

Mesaj Scris de basaru la data de Vin 26 Oct 2007 - 23:59

Nu stiu de ce ,dar eu parca incep sa nu-i mai bag in seama, ca oricum nu o scoti la capat, si toti acestia o fac parca cu tot dinadinsul... de Vorona , nici nu vreau sa zic nimic, ca se intelege de la sine.
basaru
basarabean

masculin Number of posts : 2723
Localizare : Everywhere
Hobby : Basarabean
Registration date : 04/09/2006

http://basarabian.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de margo la data de Mier 24 Iun 2009 - 11:17

pe mine multe ma deranjeaza la oameni... In ultimul timp ma framanta insa o intrebare: de ce ei injura?!!! Imi poate cineva raspunde, poate o sa fiu mai toleranta de azi inante!?
margo
membru activ
membru activ

feminin Number of posts : 130
Localizare : Cimişlia
Hobby : lectura
Registration date : 22/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum